متخصص در اخذ ویزای دائم استرالیا

تغییرات ویزاهای استرالیا در اول جولای

 • کاهش سقف پذیرش  مهاجران دائم:

  پس از ماه ها تمرکز روی مشکل ازدحام جمعیت و ترافیک در شهرهای سیدنی و ملبورن، دولت فدرال استرالیا در نهایت در ماه مارس اعلام کرد که سقف پذیرش مهاجران دائم را از۱۹۰ هزار نفر به ۱۶۰ هزار نفر کاهش خواهد داد.

  این میزان از سال ۲۰۱۱ همواره بالغ بر ۱۹۰ هزار نفر بود ولی در سال مالی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ دولت فدرال عملا حدود ۱۶۲ هزار مهاجر دائم را پذیرفت.

  دولت استرالیا اعلام کرده است این سقف پذیرش مهاجران تا چهار سال آینده در همین حد باقی خواهد ماند.

  ویزاهای ریجنال جدید:

  دولت استرالیا اعلام کرده است که تعداد ویزاهای مخصوص مناطق ریجنال استرالیا را از ماه نوامبر امسال به ۲۳ هزار ویزا افزایش خواهد داد تا نیروهای متخصصی که تمایل دارند در این مناطق زندگی کنند بتوانند به کمک این ویزا به استرالیا مهاجرت کنند.

  این ۲۳ هزار ویزا تحت عنوان ویزای مهارتی حمایتی کارفرما (Skilled Employer Sponsored Visa) و ویزای کار تخصصی ریجنال (Skilled Work Regional Visa) ارائه خواهد شد.

  دارندگان این ویزاهای ریجنال باید حداقل سه سال در این مناطق زندگی کنند تا بتوانند برای اخذ ویزای دائم استرالیا اقدام کنند.

  دانشجویان بین المللی که در مناطقی به جز سیدنی، ملبورن، پرت و جنوب شرق کوئینزلند تحصیل کنند نیز می توانند ویزایی دریافت کنند که به آنها این امکان را می دهد تا یک سال دیگر در این مناطق بمانند.

  امتیازهای بیشتر برای مهاجران متخصص:

  متقاضیان ویزایی که یک حامی و یا به اصطلاح اسپانسر در مناطق ریجنال استرالیا داشته باشند می توانند پنج امتیاز بیشتر کسب کنند.

  دولت همچنین اعلام کرده است متقاضیان مجرد و یا آنهایی که همسر متخصص دارند نیز ۱۰ امتیاز بیشتر دریافت خواهند کرد.

  ویزای جدید والدین:

  تقاضاها برای ویزاهای جدید والدین تحت عنوان "ویزای موقت حمایتی والدین" (Temporary Sponsored Parent Visa) از ابتدای جولای ۲۰۱۹ پذیرفته می شود. این ویزایی است که دولت استرالیا در آستانه انتخابات فدرال ۲۰۱۶ وعده آن را داده بود و پس از این که قانون مربوط به ان در ماه اکتبر سال گذشته به تصویب رسید، پذیرش تقاضاهای این ویزا آغاز شده است.

  این ویزای جدید به شهروندان استرالیا و یا افرادی که ویزای اقامت دائم این کشور را دارند این امکان را می دهد تا اسپانسر والدین خود شوند و برای آنها ویزایی بگیرند که به آنها اجازه می دهد تا به طور پیوسته و بدون نیاز به خروج، تا ۵ سال در استرالیا بمانند.

  سقف تعیین شده برای صدور این ویزا ۱۵ هزار مورد در سال است.