متخصص در اخذ ویزای دائم استرالیا

استرالیا رتبه 21 شاخص آزادی رسانه‌ها در جهان2019

 • در تازه‌ترین رتبه‌بندی آزادی رسانه‌ها در ۱۸۰ کشور جهان، نروژ به عنوان آزاد و امن‌ترین کشور برای رسانه‌ها در رده نخست قرار گرفت و ایران نیز با شش رده تنزل نسبت به سال قبل، به جایگاه ۱۷۰ سقوط کرد.

  «شاخص آزادی رسانه‌ها در جهان» عنوان گزارشی است که سالانه توسط سازمان گزارشگران بدون مرز تهیه می‌شود. تازه‌ترین جدول روز پنج‌شنبه ۲۹ فروردین منتشر شد.

  رده نخست این جدول، برای سومین سال پیاپی، به نروژ اختصاص یافته، در رده دوم فنلاند قرار دارد و سوئد نیز مقام سوم را از آن خود کرده است.

  ایران در رده‌های انتهایی این جدول قرار دارد و در بین ۱۱ کشوری‌ست که آزادی رسانه‌ها را سرکوب می‌کنند و کار برای خبرنگاران در آنها ناامن است

  در میان کشورهایی که از سوی این سازمان "اقتدارگرا" توصیف شده‌اند، ونزوئلا، روسیه، ویتنام، چین، ایران، عربستان، اریتره و ترکمنستان، همگی امسال وضعیتی بدتر از رده‌بندی سال قبل دارند.

  در میان کشورهای دموکراتیک نیز ایالات متحده آمریکا به دلیل مواضع دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور با سه رده سقوط به رده ۴۸ رسیده است. سازمان گزارشگران بدون مرز اعلام کرده که به دلیل مواضع آقای ترامپ "فضایی خصمانه علیه روزنامه‌نگاران" در این کشور به وجود آمده است.

  این سازمان همچنین تاکید کرده به دلیل همین مواضع دونالد ترامپ، آمریکا دیگر در دسته کشورهای با وضعیت خوب (بخش سفید) قرار ندارد و به گروه کشورهای نارنجی یا "کمابیش خوب" پیوسته است.