متخصص در اخذ ویزای دائم استرالیا

روز باکسینگ (Boxing day)

  • هرچند علت اصلی نامگذاری این روز معلوم نیست اما عقیده بر آن است که ریشه آن box به معنای جعبه است که اشاره به جعبه هدایای کریسمس دارد. در گذشته در این روز هدایایی به کارمندان زیردست و افراد فقیر داده می‌شده است.

    دراین روز، فروشگاه های شناخته شده و ناشناخته، دارای محصولاتی گوناگون اعم از پوشاک و لوازم خانگی و صوتی و تصویری، در استرالیا اقدام به اعمال تخفیف های 20 تا 80 درصدی بر روی اجناس خود می نمایند و شهروندان مشتاق نیز از همان ساعت های نخستین روز اول با در دست داشتن آگهی های تبلیغاتی فروشگاه های مذکور که در آن لیست اقلام کاهش قیمت یافته همراه با شکل و مشخصات آنها (بخصوص لوازم خانگی و صوتی و تصویری) درج شده است جلوی فروشگاه های مذکور صف می بندند تا به نوبت وارد فروشگاه شده و خرید نمایند.

    نکته بارز این روز، مشاهده چهره های شاد و خندان مردمیست که پس از یکسال تلاش و کوشش و در واپسین روزهای سال، از امکان تهیه اقلامی که در طول سال تهیه آنها براحتی برایشان میسر نبود عمیقن خشنودند و حال با دستی پر، سال را به پایان می برند و سال جدید را درکنار وسایلی که برای رفاه و آسایش و کسب لذت خود فراهم آورده اند سپری می نمایند.